24.08.2018
Поділитися: 3
  • Facebook
  • Telegram
767

Дитина погано вчиться. Чия провина?

Шкільні роки - один із основних етапів у житті кожної людини. Саме в цей час формується особистість, розкривається її потенціал, здобуваються знання й навички. Тому дуже важливо приділяти дитині в цей період максимум уваги. Адже від її навчання і зібраності буде залежати все  подальше життя.

Якщо дитина добре вчитися - це радість для будь-кого з батьків. Але якщо ж виникають проблеми, то спокій втрачають і школяр, і вчитель, і мама з татом. Спробуємо розібратися, хто ж винен у поганому навчанні.

Причини бувають різні. По-перше, здоров'я дитини. Школа, особливо на  перших кроках, це завжди стрес. До цього малюк звик до певного способу життя, колективу, графіку, своїх прав і обов'язків. А після переходу до навчального закладу весь порядок речей змінюється. До нового доводиться пристосовуватися, а це не завжди виходить вдало. Тоді стрес про себе нагадує - і в першокласника починаються проблеми з навчанням.

На жаль, є й такі випадки, коли дитина сама по собі хвороблива. У такій ситуації краще проконсультуватися у лікаря - і, якщо він вирішить, що так буде краще, перевести дитину на домашнє навчання.

По-друге, погані оцінки можуть з’явитися через втому. У сучасних дітей просто шалений ритм життя. З ранку вони в школі, потім біжать до репетитора з англійської, далі чекає спортивна секція, а під кінець - малювання. Між додатковими заняттями бідолаха не встигає навіть поїсти. Дитина приходить додому під ніч, падає з ніг, а їй ще треба домашнє завдання робити. Не кожен дорослий може впоратися з таким навантаженням. У даному випадку краще відмовитися від якихось гуртків. Поясніть дитині, що відпочинок не менш важливий, ніж праця й робота. Чим більше людина втомлюється, тим менш продуктивною вона стає. Необхідно, щоб ваш син або дочка зрозуміли це, аби  у майбутньому правильно розподіляти свій час і складати графік роботи.

Ще одна причина низької успішності - це проблеми, які відбуваються безпосередньо в школі. Наприклад, учитель погано викладає. На жаль, буває таке, що викладач добре знає свій предмет, але не завжди може донести матеріал дітям. У цьому випадку потрібно поговорити з іншими батьками, завучем і / або директором, щоб разом спробувати вирішити цю проблему.

Інше джерело поганих оцінок може полягати в конфлікті між однокласниками. Діти часто бувають злими. Знущання, суперечки, сварки іноді стоять пліч-о-пліч з уроками, перервами, шкільними святами і змаганнями. Якщо таке  відбувається, то в першу чергу необхідно поговорити з батьками учня, який ображає вашу дитину. Найчастіше таке виникає через втрачену ручку або цукерку. Якщо ж з'являється щось більш серйозне, то слід підключати шкільного психолога й директора. Дорослі не повинні залишати дітей, які перебувають у конфлікті, без нагляду.

І найважливіше, через що дитина більше не хоче вчитися - це обстановка в родині. Школяреві елементарно може не вистачати уваги мами з татом. Батьки затримуються на роботі, вони завжди зайняті. Дитина знаходиться під наглядом бабусі або няні. Тоді їй спадає на думку: «От не зроблю уроки, отримаю двійку, може, тоді мама поговорить зі мною, подивиться на мене». Звичайно, це неправильний вихід із ситуації, але дитині, яка обділена увагою, здається, що вона придумала відмінний план. Тому дорослі не повинні забувати: робота важлива, але сім'я - на першому місці.

І вже зовсім погано, якщо ситуація в родині є складною або напруженою. Розлучення батьків, сварки між мамою та бабусею, непорозуміння зі старшою сестрою - усе це негативно впливає на дитину. Про яке домашнє завдання може йти мова, якщо школяр постійно думає про те, який хаос чекає на нього  дома. Батьки в першу чергу повинні думати про атмосферу, яка панує в сім'ї. Інакше проблеми вплинуть не тільки на них самих, але й на дитину.

Пам'ятайте: тільки сім'я, де люди живуть в любові, турботі і повазі один до одного, може подолати всі труднощі і стати щасливою.