29.04.2018
Поділитися: 5
  • Facebook
  • Telegram
5060

Ти - не ти, коли голодний!

Сніданок однаково корисний і необхідний як дорослим, так і дітям. Ранковий прийом їжі, так би мовити, допомагає збадьоритися після тривалого сну і включитися організму в роботу. Однак багато таких батьків, які весь час поспішають, чим показують поганий приклад дітям: на бігу заїдаючи бутербродом і запиваючи його чашкою кави.

Для дітей початкової школа повноцінний сніданок - це заряд бадьорості, прекрасне самопочуття і навіть хороші оцінки!

Якщо врахувати, що дитина в цьому віці зростає приблизно на 5-7 сантиметрів і додає близько 2-3 кілограми на рік, якісне харчування стає життєво необхідним.

Коли ви збираєте зранку малюка до школи, їжі в його шлунку не було вже більше 8 годин. За ніч усі процеси в організмі сповільнюються. Організм необхідно «завести», активізувати метаболічні процеси: для цього потрібен повноцінний сніданок. Як стверджують дієтологи, це перший крок до нормалізації маси тіла для людей будь-якого віку. У нашому випадку, отримавши хороший сніданок, маленький школяр спокійно, не відчуваючи почуття голоду, досидить пару уроків до шкільного прийому їжі. Він не буде перекушувати булками і шоколадками на маленьких перервах, що збереже травну систему в порядку і не викличе збільшення маси тіла. Дитині буде легко сконцентруватися на вивченні наук, оскільки поживні речовини добре вплинуть на мозкову діяльність. Учені довели - мінеральні речовини, вітаміни й амінокислоти, які містяться в продуктах для сніданку, позитивно впливають на функціонування мозку. Їжа - це те, що заряджає енергією всі органи, у тому числі й сіру речовину.

Від довгої відсутності їжі протягом ночі знижується рівень цукру в крові, це призводить до млявості - ще одна причина погодувати маленького школяра якісним сніданком.

Їжа швидкого приготування і бутерброди не підходять для росту організму. Можливо, вона ситна, але не корисна. На сніданок дитина повинна отримати білки, вітаміни, клітковину, мікроелементи, вуглеводи - усе це міститься в молочних продуктах, фруктах, овочах, кашах.

У лікарів-гастроентерологів є жарт: якби всі їли кашу вранці, ми б залишилися без роботи. Каша корисна як за складом корисних речовин, так і безпосередньо для травлення. Якщо дитина неохоче їсть каші, прикрасьте блюдо ягодами або фруктами.

До традиційного омлету можна додати овочі або трохи м'яса. Дитина не вийде з-за столу, поки не з’їсть свою порцію, якщо до звичайної сирної запіканки додати ягоди або мед.

Діти обожнюють мамині млинці. Зробіть їх із сиром, полийте малиновим варенням - і в малюка буде справжнє свято на початку дня.

Ранковий напій повинен тонізувати, доречним буде какао або чай.

Годуйте учнів молодших класів різноманітною їжею, щоб дитина із задоволенням ішла до школи ситою, повною сил та енергії.