02.08.2017
Поділитися: 4
 • Facebook
 • Telegram
6102

Як відкрити в дитині творчі здібності?

Виховуючи свого малюка, кожен батько мріє, щоб він виріс і обов'язково досяг великих успіхів у житті. Звичайно, поняття «успіх» для кожного має різне значення. Для когось це – можливість навчатися у найпрестижнішому університеті країни. Для когось – мати власну справу, яка приносить високий дохід. Але все батьки однаково хочуть, щоб їхня дитина мала певний талант, наприклад, відмінно грала в футбол або майстерно ліпила із глини. Хто з мам або тат не захоче продемонструвати знайомим, як їх п'ятирічна донька або син вміє декламувати?

Психологами доведено, що у кожної людини є якийсь талант. Тільки у одних людей він проявляється сам та відразу, у інших же талант потрібно відкривати. Причому найкраще це робити саме в дитячому віці.

Діти здатні схоплювати все на льоту та вміють інтуїтивно відчувати чим саме хочуть займатися. Крім того, вони за своєю природою дуже допитливі й мають гнучке мислення. Саме від батьків залежить, чи дадуть вони розвиватися талантам своєї дитини.

Юні художники

Всі батьки діляться на 2 типи

З тим, що всі батьки бажають своїм дітям добра, сперечатися не будемо. Приймемо це твердження за аксіому. Якщо ви вже читаєте цю статтю і знайомі з іншими матеріалами нашого блогу,це означає, що ви зацікавлені в розвитку творчих здібностей своєї дитини.

Питання в іншому: чи готові ви використовувати на практиці отримані знання? Всіх батьків можна розділити на два типи, кожен з яких буде бажати дитині кращого, але діяти по-різному. Придивіться до себе уважніше. До якого типу належите ви?

Ліберали й консерватори

Ліберали й консерватори – визначення, які більш точно допоможуть зрозуміти відмінності підходів батьків до виховання дітей. Ліберали визнають, що потрібно розвивати у дітей творчі здібності, але при цьому вважають за краще відпустити їх у вільне плавання. Якщо дочка побажає малювати днями безперервно, вони не стануть їй цього забороняти. Чи захоче син займатися музикою – йому дозволять реалізовувати своє бажання. Батьки-ліберали не стануть опиратися жодному з починань дитини. Але й самі не будуть проявляти ніякої ініціативи в цьому плані.

Консерватори переконані, що несуть особисту відповідальність за все, що робить дитина, в тому числі і за його інтереси. Тому до реалізації творчого пориву свого чада підходять з усією відповідальністю. Якщо дочка захоче співати, для неї знайдуть кращого педагога з вокалу. Син захоче стати футболістам – його запишуть в найвідомішу спортивну школу. Проблема полягає в тому, що батьки-консерватори будуть себе вести таким чином тільки в разі, якщо поділяють захоплення дитини. Якщо ж ідея зайнятися тією чи іншою справою їм не сподобається, вони перетворяться на справжніх тиранів і, швидше за все, зведуть нанівець весь творчий порив..

Як завжди, найправильніше рішення – шукати золоту середину. Намагайтеся бути лібералами, щоб не обмежувати свободу вибору свого чада. Але в той же час повчиться у батьків-консерваторів відповідальності, з якою вони підходять до розкриття талантів у дитини.

Навіщо займатися творчістю?

Навіщо в принципі розвивати у дитини творчі здібності? Що це їй дасть? Можливо, такі заняття потрібні для того, щоб дитина була чимось зайнята, а не тинялася без діла по вулиці? Або ж демонстрація таланту дитини – зайвий привід для батьків похвалитися перед знайомими? Ні! Це все другорядні фактори.

Заняття творчістю насправді:

 • роблять дитину допитливою,
 • розвивають образне мислення,
 • підвищують самооцінку у дитини,
 • дають можливість батькам визначати схильності дитини.

Діти-музиканти

5 важливих уроків для батьків

Як показує практика, до порад рідко хто прислухається. Тому ми пропонуємо Антипоради. Їх усього п'ять:

 1. Не звертайте уваги на нахили і бажання дитини. Захотів син навчитися грати на гітарі, не варто бігти за інструментом в магазин, викладати за нього великі гроші. Мине небагато часу, хлопчик підросте і закине цю справу. Hе викидайте гроші на вітер, а почекайте, поки дитина сама перехоче.
 2. Стійте на своєму, що б не відбувалося. Ви самі мріяли стати балериною в дитинстві, але, на жаль, ваша мрія не здійснилася? Так відправте на балет дочку, нехай хоч вона навчиться стояти на пуантах і вражати глядачів майстерним виконанням па. Ви - мати. Вам краще знати, що їй потрібно робити.
 3. Не бійтеся критикувати. Дитина тільки почала заняття і ще погано справляється. Так не соромтеся сказати їй про це! Можливо, що це взагалі «не її». Так і скажіть, навіщо даремно витрачати час. Все одно, якщо відразу не вийшло, толку не буде.
 4. Нав'язуйте синові або дочці свою думку. При кожному зручному випадку нагадуйте, що ліплення з глини або танці – марна трата часу.
 5. Не ставтеся до творчих занять дитини серйозно. Як би сильно він ні радів, збираючись на уроки вокалу або малювання, не розділяйте з нею це захоплення. Також не відвідуйте її виступу або виставки робіт. Адже всі ці заняття не мають ніякого сенсу!

Як ви здогадалися, все це сарказм. Якщо ви хочете стати хорошими батьками ніколи так не чинить, оскільки це анти поради!  Робіть все навпаки і зможете не просто виховати гармонійну особистість, а й стати для дитини справжнім другом.

Слідкуйте за тим, що її приваблює, розділяйте її творчі інтереси, підтримуйте починання і хваліть навіть за найменші успіхи. Заняття творчістю дуже важливі для гармонійного розвитку дитини. Батьківська участь в її розвитку просто не може не принести плодів.