22.01.2018
Поділитися: 5
  • Facebook
  • Telegram
4769

Як школяреві вивчити іноземну мову?

Без знання інших мов, зокрема англійської, у сьогоднішньому світі ні туди ні сюди. Тому потрібно зрозуміти, що іноземна мова в освіті вашої дитини повинна займати дуже важливе місце. Однак і зусиль у навчанні вона вимагає теж особливих: адже мова - це не просто шкільний предмет, а й засіб висловлювання та важливий культурний пласт.

Перше, що ви повинні зробити - це переконати дитину, що нова мова їй під силу, і вона просто необхідна для подальшого життя, якщо ваш школяр хоче у майбутньому мати престижну роботу й подорожувати світом.

Тут дуже важливими є мотивація й комфортне середовище для вивчення мови.

Для молодших школярів навчання краще проводити через гру - дітям так легше запам'ятовувати матеріал, і вони будуть прагнути йти на заняття, які викликають інтерес.

Використовуючи ігрові елементи під час навчання, необхідно враховувати рівень підготовки учнів та віковий ценз, проводити уроки треба винятково іноземною мовою. Гра – це лише елемент, однак наріжним каменем тут буде систематичне вивчення мови, регулярні тренування, а ігрове завдання обов’язково має містити  пройдений матеріал.

Використовуйте маленькі хитрощі під час вивчення фонетики іноземної мови. Є, наприклад, цікава історія про те, що звуки t і h настільки не люблять один одного, що під час зустрічі показують язик і починають шипіти, немов змії. Така історія допоможе дітям швидко і назавжди запам'ятати цю норму вимови.

Формуйте словниковий запас дитини за допомогою того, що вони люблять: не тільки грайте, але й учіть разом вірші, пісні, загадки.

Завжди пам'ятайте про те, що вивчення будь-якої мови вимагає системності. Якщо робити це тільки час від часу, то школяр ніколи не буде мати стійких навичок спілкування іноземною мовою. Працюйте над мовою, яку вивчаєте,  так само, як і над виробленням навичок володіння рідною мовою. Обіграйте  різні ситуації, у тому числі й  побутові: грайте в подорож, професії, зніміть міні-фільм за вигаданим разом сценарієм.

Підключайте асоціації: намалюйте разом предмет і потім, за необхідності, дитина згадає вимову слів, поновивши в пам'яті цей малюнок. Такі заняття за короткий час значно розширять тезаурус вашого малюка.

Можна зробити пазл зі слова і картинки - запропонуйте дитині зібрати його. Дивіться разом мультики і читайте казки саме іноземною мовою.

Ментальна арифметика допомагає розвивати образне мислення і пам'ять. Це дозволить дитині, яка вивчає мову, сприймати, розуміти та запам'ятовувати матеріал набагато краще та швидше, ніж раніше. А успіх під час вивчення предмету відкриє додаткові ресурси для активної мотивації й самодисципліни.

Звичайно ж, закріпити вивчений матеріал і зануритися в мовне середовище допоможе, наприклад, відвідування літнього табору, де проводяться спеціальні заняття,  адже туди приїжджають викладачі, студенти, діти - носії іноземної мови, яку прагнуть засвоїти ваші діти.

Крім табору, є ще й інші можливості зануритися в конкретне мовне середовище: це, наприклад, подорож до країни, мову якої вивчає дитина.